Kapat

Bilgi evi öğrencilere destek olacak

Giresun Belediyesi, yeterince imkan bulamayan öğrencilere daha çok imkan sunarak bilgiye kolay ulaşım olanağı sağlayacak olan Bilgi Evi için son hazırlıklarını yapıyor.

 Bilgi evi öğrencilere destek olacak

Giresun Belediyesi, gençlerin bilgiye ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla içerisinde çok amaçlı salon, müzik, resim, satranç sınıfları, kütüphane bilgisayar, sosyal etkinlik sınıfları yer alan Bilgi Evi’nin açılışı için son hazırlıkları yapıyor.

Aksu Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Bilgi Evi’ni ziyaret eden Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yeterince imkan bulamayan öğrencilere daha çok imkan sunarak bilgiye kolay ulaşım olanağı sağlanacağını ifade ederek, ‘’Bilgi Evleriyle hem bilgiye ulaşım sağlanacak, hem de yeni bilgi ve bilgiye ulaşmada yeni yöntemler sunulmaya gayret gösterilecek. Gençlerimiz bilgisayarlarını getirerek sessiz bir ortamda bilgiye kolay ulaşımı olan ve arkadaşlarıyla birlikte ders çalışabilecek. EBA üzerinden eğitim görmesi gereken ancak evinde bilgisayarı ya da interneti olmayan veya aynı evde birden fazla kardeşi okula giden çocuklarımızın da Bilgi Evi’ndeki bilgisayarlar aracılığıyla derslerini takip edebilecek. Amacımız öğrencilerimizin rahat çalışma imkanlarına kavuşmasıdır’’ diye konuştu.

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?