Kapat

Sahil Park- Otopark projesinde son iki ay

Giresun Bulancak’ta, Sahil Park-Otopark projesi detaylandırılarak sona gelinirken projenin ise iki ay içerisinde tamamlanması bekleniyor.

 Sahil Park- Otopark projesinde son iki ay

Giresun ilçesi Bulancak’ta, İskele Kavşağı-Bulancak Deresi arasında (Emniyet Karşısı) bulunan Sahil Park-Otopark projesi detaylandırılarak son şekli verilirken, projenin iki ay gibi bir sürede tamamlanması hedefleniyor.

Otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla sahil parkını yeniden projelendirdiklerini belirten Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, ‘’Amacımız var olan imkanları daha iyi değerlendirmek ve oluşacak mağduriyetleri gidermektir. Bulancak mahallesinde yapacağımız yayalaştırma çalışmaları şehre nefes aldıracak önemli bir gelişme. Ancak oluşacak otopark ihtiyacı da önemli bir sorundu. Bu sebeple sahil parkımızda otopark düzenlemesi yaptık. Bu düzenlemeyi yaparken otopark ihtiyacını karşılarken, mevcut parkı da maksimum düzeyde korumaya özen gösterdik. Mevcut parkta yetişkin ağaçların tamamını korurken, taşınan küçük ağaçların yerine de yenilerini fazlasıyla dikeceğiz. Görsellerde de paylaştığımız gibi proje detaylandırılarak son şeklini almıştır. Projede 200 araçlık otopark alanı kazanılırken, otopark üstünde yürüyüş yolu ve yeni ağaçlandırmalarla geniş bir yeşil alan bıraktık. Mevcut parkın devamı ve altı otopark olan alanda projeye dahil edilerek düzenleniyor. Burada Doğu Karadeniz’in en büyük Çocuk Oyun Parkı, Organik Pazar (12 dükkan) ve oturma kamelyalarına yer veriyoruz. Proje tamamlandığında eskisinden daha güzel ve kullanışlı bir sosyal alanı Bulancak’a kazandırmış olacağız. Şimdiden hayırlı olsun. Biz daha güzel bir Bulancak için çalışıyoruz’’ diye konuştu.

                 

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?