Kapat

‘’Üretmek yetmiyor, ürünleri ekonomiye dönüştürmeliyiz’’

Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu, ‘’ Bölgemizin çok güzel ürünleri var. Bu ürünlerimizi üretmek yetmiyor, ürettiğimiz ürünleri satabilmeliyiz. Ekonomik olarak geriye dönüşü sağlamalıyız. Ürünleri layıkıyla değerlendirelim, hak ettiği değeri bulalım.’’

 ‘’Üretmek yetmiyor, ürünleri ekonomiye dönüştürmeliyiz’’

Giresun Belediyesi tarafından, yöresel ürünleriyle tarımsal ve hayvansal üretime destek veren kadınlara özel yapılan ‘Yöresel Ürünler Pazarı Projesi’ tamamlanıyor. Giresun Çınarlar Mahallesi’ne projelendirilen yeni pazar yerinde, 12 tanesi 10,6 metrekare, 2 tanesi ise 15,5 metrekareden olmak üzere toplam 14 dükkan ve yükleme boşaltma için ise 4 araçlık park alanı bulunuyor. Dükkanların iç tezgah yapımının tamamlanmak üzere olduğu pazar yerinin yakın zamanda hizmete gireceği ve bir dükkanı iki pazarcının paylaşacağı ifade edildi.

Yöresel pazarın hizmete girmesiyle birlikte sokaklarda satış yapmak durumunda kalan kadın çiftçilerin rahat, modern bir pazar yerinde ürünlerini pazarlamaları ve ekonomiye kazandırılması amaçlandığını dile getiren Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, ‘’Verimli toprakları olan bir bölgede yaşıyoruz. Bölgemizin çok güzel ürünleri var. Bu ürünlerimizi üretmek yetmiyor, ürettiğimiz ürünleri satabilmeliyiz. Ekonomik olarak geriye dönüşü sağlamalıyız. Ürünleri layıkıyla değerlendirelim, hak ettiği değeri bulalım. Ürünlerimizi pazara çıkarmalıyız. Biz üretenin her zaman yanındayız. Hem yoksul kişilere istihdam imkanı sunmak, hem de hijyen kurallarına göre üretilen yöresel ürünlerin tüketiciye daha kolay ulaşmasını sağlamak için bu pazar projelerimize devam edeceğiz’’ ifade etti.

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?