Kapat

11 büyükşehir belediye başkanı Ordu’da buluştu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in ev sahipliğinde Ordu’ya gelerek tarihi ve turistik bölgeleri ziyaret etti.

 11 büyükşehir belediye başkanı Ordu’da buluştu

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden seçilen 14 Büyükşehir Belediye Başkanının 11’i Ordu’da bir araya geldi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in ev sahipliğinde Ordu’ya gelen Balıkesir, Bursa, Denizli, Erzurum, Kocaeli, Konya, Malatya, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanları iki gün boyunca Ordu’nun tarihi ve turistik bölgelerini gezerek keyifli bir hafta sonu geçirdiler.

‘’Ordu’yu tüm dostlarıma tavsiye edeceğim’’

Ordu Karadeniz’in önemli şehirlerinden bir tanesi diyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘’Yapılan yatırımlarla Ordu’nun bir çekim merkezi olduğunu gördüm ve yapılacaklarla da çok daha güzel olacağını düşünüyorum. Yazı ayrı, kışı ayrı bir yer olan Ordu’yu tüm dostlarıma da tavsiye edeceğim. AK Partili Belediye Başkanlarımızla bir araya gelerek ciddi bir bilgi ve tecrübe paylaşımı yaptık. Hilmi Başkanımıza ve ekibine misafirperverliği için çok teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

‘’Ordu’nun müthiş bir doğası var’’

Ordu’nun müthiş bir coğrafyası olduğunu dile getiren belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘’Ordu’yu çocukluğumdan beri bilen birisiyim. Ordu’nun müthiş bir doğası var. Ordu’nun, insanı gibi cesur duran ve mücadeleci bir coğrafyası var. Hilmi Bey partimizin kurucularından. Ülkemize çok yararlı işlerde bulunmuş bir kişi. Şimdi de Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak nitelikli projelerle çok güzel hizmetlere vesile oluyor. Bu toplantıda çalışmalarımızı paylaşmak, değerlendirmek ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Ordu’dayız’’ şeklinde konuştu.

‘’Güler’in icra ve sonuç almada yeteneği tartışılmaz’’

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in tecrübelerinden yararlandıklarını aktaran Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Hilmi Başkanımızın daveti üzerine Ordu’ya geldik. Hilmi Başkanımızın çalışmalarını çok beğendik. Kendisinin icra ve sonuç almada yeteneği tartışılmaz. Son 30 yıllık siyasi tarihe imzasını atmış ve birçok yapılmış güzel işte kendi emeği var. Diğer büyükşehir belediye başkanlarımızla birlikte Hilmi Başkanımızın tecrübelerinden yararlandık’’ dedi.

‘’Doğanın ve yeşilin korunması noktasında güzel işler yapılmış’’

Ankara’da yapılan toplantıda büyükşehir belediye başkanları olarak şehirlerde sırayla toplantı yapma kararı aldıklarını belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ‘’Bu kararın da ilki Ordu’da gerçekleştirildi. Başkanımız burada yoğun bir çalışma içerisinde. Çalışmalarının bir kısmını da görmek nasip oldu. Çalışmalar hakikaten titizlikle yürütülen projeler. Doğanın ve yeşilin korunması noktasında güzel işler yapılmış. Hilmi Başkanımızın geçmişte yaptığı bakanlık tecrübelerini Ordu’nun hizmetine yansıtacağına inanıyorum. Ordu gelecek günlerde çok daha iyi hizmetlerle tanışmış, güzel ve şirin bir ilimiz olmaya devam edecektir’’ diye konuştu.

‘’Cennetten bir yere gelmiş gibi hissettim’’

Hilmi Güler ile birlikte Ordu çok daha farklı bir güzellik kazanmış diyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Ordu için tecrübeli bir bakanın seçilmiş olmasının bir şans olduğunu düşünüyorum. Biz de Ordu’ya gelerek Hilmi Başkanımızın tecrübelerinden faydalanıyoruz. Yurdumuzun her bir köşesi ayrı bir zenginlik ve farklılıkta. Ordu’ya geldiğimde cennetten bir yere gelmiş gibi hissettim’’ dedi.

‘’Ordu’nun denizine, yeşiline hayran kaldım’’

AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanları olarak bizleri Ordu’ya davet eden Hilmi Başkanımıza teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ‘’Ordu her geçen gün güzelleşen bir şehir. Bu anlamda şehre Hilmi Başkanın dokunuşlarının olduğu belli oluyor. Hilmi Başkanımız sadece yapmak için değil, çalışmalarla Ordu’ya değer de katacak projelere imza atmış. Kendi içimizde bilgi paylaşımı, tecrübe paylaşımı ve çözüm bulma amacıyla bir araya geldik. Ordu’nun denizine, yeşiline hayran kaldım’’

‘’Ordu’yu iyi bir gelecek bekliyor’’

Ordu’nun muhteşem bir coğrafyaya sahip olduğunu dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,  ‘’Bir şehir Hilmi Bey AK Partinin önemli isimlerinden biri. Ordu’ya çok şey kattığına şahit olduk. Ordu’nun markalaşması adına çok önemli çalışmalar yürütüyor. İnşallah yaptığı çalışmalara Ordu’yu iyi bir gelecek bekliyor. Özellikle şehrin ekonomisine katkı sunacak önemli çalışmalara imza atmış’’ ifadelerini kullandı.

‘’Keyif amaçlı gelinip, tatil yapılacak bir şehir’’

Ordu’nun keyif amaçlı gelinip, tatil yapılacak bir şehir olduğunu söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Ordu çok harika bir şehir. Adeta burası cennetten bir köşe, fındığınız cennetten bir çiçek. Hilmi Başkanımız burayı her geçen gün daha güzelleştirecek çalışmalara imza atıyor. Keyif amaçlı gelinip, tatil yapılacak bir şehir. Orduluların bu şehirle gurur duymaları gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

‘’Ordu ülkemizin en şirin illerinden birisi’’

Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ve ekibine teşekkür eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Ordu ülkemizin en şirin illerinden birisi. Bugün burada AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanlarımızla bilgi paylaşmak amacıyla bir araya geldik. Birlikte neler yapabiliriz, nasıl birbirimize destek olabiliriz gibi konuları değerlendirdik. Hilmi Başkanımıza ve ekibine misafirperverliği için teşekkür ediyorum” dedi.

‘’Bu program Ordu’nun tanıtımı açısından önemli’’

Bu toplantının Ordu için önemli olduğunu dile getiren Ordu Valisi Tuncay Sonel, ‘’Belediye Başkanı arkadaşlarımız Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in daveti üzerine Ordu’ya geldiler. Biz de kendilerini ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu program fikir alışverişi ve Ordu’muzun tanıtımı açısından oldukça önemli. Gelen misafirlerimiz Ordu’yu hem denizden hem de karadan görme fırsatı yakaladılar. Ordu denizi, yaylaları, şelaleleri, gölleriyle ve misafirperver insan yapısıyla görülmeye değer bir şehir. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızın da çok önemli çalışmaları var. Ordu’nun çehresi değişiyor. Ben inanıyorum ki bütün değerleriyle birlikte Ordu, daha da yükselecek’’ ifade etti.

‘’Tecrübelerimizi paylaşma ortamı doğdu’’

Belediye başkanlarımıza Ordu’muzun güzelliklerini tanıtma imkânı bulduk diyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler,  ‘’Kendileri de yaptığımız çalışmaları çok beğendiler. Aynı zamanda belediye başkanı arkadaşlarımızla deneyimlerimizi, tecrübelerimizi paylaşma ortamı doğdu. Yaptığımız çalışmaları mukayese ettik. Bu toplantıdan Ordu’nun da çok güzel kazanımları olacak. Halkımızın sıcak ilgisi de gelen misafirlerimizin çok hoşuna gitti. Dolayısıyla halkıyla, şehriyle, doğasıyla çok güzel bir Ordu ortaya çıktı. Sonuç olarak dört dörtlük bir toplantı oldu” şeklinde konuştu.

 

 

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?