Kapat

Altınordu Belediyesi’nden şoförlere bin depo yakıt desteği

Altınordu Belediyesi daha önce açıkladığı 15 milyon lira tutarlı dev tamamlayıcı pandemi sosyal destek paketi kapsamında bin şoförün aracına bin depo yakıt desteği yaptı.

 Altınordu Belediyesi’nden şoförlere bin depo yakıt desteği

Salgın sürecinde okulların yüz yüze eğitime ara vermesi ve sokağa çıkma kısıtları sebebiyle uzun süre çalışamayan ve ekonomik zorluk yaşayan servis araçları, şehir içi dolmuşları ve köy minibüslerinden oluşan yakıt desteği lansman programına şoför esnafının ilgisi yoğun oldu.

Şehir dayanışması ile kaderlerini şehrin ve hemşehrilerinin kaderine bağladıklarını dile getiren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, ‘’Şehir dayanışması adı altında kaderimizi bu şehrin ve bu gök kubbenin altında yaşayan değerli hemşehrilerimizin kaderine bağladık.  Esnafımız, emekçimiz alın teri ile bu şehre hayat veren yine alın teri ile bu şehrin huzuruna, sükununa, yaşamına deyim yerindeyse can veren kıymetli emekçilerimizin daima yanındayız. Bir buçuk yıldır dünyayı ülkemizi etkisi altına alan başta toplum sağlığı açısından ve devamında hem ekonomik etkileri hem sosyal yaşamımızda ki alışkanlıklarımızı neredeyse unuttuğumuz ve yine birçok sektörü doğrudan etkileyen bir virüs belasıyla, musibeti ile insanlık dünya karşı karşıya. Ancak hayatımızı doğrudan etkileyen bu illetle mücadele yine insanlığın ortak aklı ve dayanışması ile bir arada sürmeye devam etmektedir. Salgınla mücadelede Hükümetimiz Sayın Cumhurbaşkanımız ve yerelde yerel yönetimler başta olmak üzere salgının sosyal ve ekonomik etkilerini en aza indirgemek adına hem Belediyecilik disiplini açısından almamız gereken tedbirleri ve aynı zamanda insan yaşamını toplum sağlığını ve şehir hayatının alınan kararlarla birlikte devam etmesi yaşaması adına her türlü sorumluluğu üzerimize aldık.  Salgından en fazla etkilenen kesimlerden bir tanesi de şoför esnafımızdır. Okulların yüz yüze eğitime ara vermesiyle birlikte neredeyse bir buçuk yıldır kontak açamayan servis şoförlerimizi şehir dayanışması dediğimiz bugün de unutmamız söz konusu olamazdı. Aynı zamanda köylümüzü, üretimi şehirle buluşturan ve en önemli işlerden bir tanesi köy yaşamının devamı noktasından şehirle köy arasında önemli bir görevi ifa eden köy minibüslerimizi de unutmamız söz konusu olamazdı.  Yine alınan genelge kararları doğrultusunda %50 daha az yolcu taşıyarak günü kurtarmanın ötesinde kendi sorumluluklarını karşılamakta zorluk çeken şoför esnafımızı da unutmamız söz konusu olamaz. İşte dedik ki arkadaşlar biz ne yapabiliriz. Hükümetimizin açıkladığı paketler, Büyükşehir Belediyemizin açıklamış olduğu paketler dışından bizde tamamlayıcı sosyal destek paketi olarak bu kesime elimizi uzatmak zorundayız’’ dedi.

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?