Kapat

‘’Salamura konservelerle istihdam kapısı açalım’’

Altınordu Belediye Başkanı Tören, ‘’Deniz ürünlerimiz sadece kazanç değil aynı zamanda yatırım ve istihdama dönüşecektir. Buradan hareketle gelin hep birlikte emekçilerle birlikte balığımızdan salamura konserve yapalım bir 20-30 kişiye daha istihdam kapısı açalım.’’

 ‘’Salamura konservelerle istihdam kapısı açalım’’

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören Kumbaşı Balıkçı Kooperatifi'ni ziyaret ederek balıkçılarla bir araya geldi. Kumbaşı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Çalış ve kooperatif üyeleri tarafından karşılanan başkan Tören balıkçılarla sohbet ederek yaşadıkları sorunlar ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

‘’Sadece kazanç değil, yatırım ve istihdama dönüşecek’’

Ziyaret boyunca kooperatif yönetimi ile fikir alışverişinde bulunarak yapılacak çalışmalara belediye olarak mümkün oldukça destek olacaklarını dile getiren başkan Tören, ‘’Ben bu şehrin çocuğuyum. Benim bu şehre karşı adil olma sorumluluğum var. Biz gelirken adaletten, zarafetten, nezaketten uzaklaşmadan 3 tane şeyden taviz vermeyeceğimizi söyledik. Kibirlenmeyeceğiz, ulaşılamaz olmayacağız, vatandaşın içerisinde olacağız dedik. Geldiğimiz günden bugüne mümkün olabildiğince çarşıda pazarda sokakta, merkez ve kırsal mahallelerimizde sorunları dinlemek, yerinde görüp çözüm üretmek, devam eden işleri takip etmek ve şehrimizin gelecek vizyonuna yaraşır müesseseleri kurmak için vatandaşlarımızla bir aradayız. Kooperatifleri şehrimizin markası haline getirelim. Deniz ürünlerimizin işlenmesi ve katma değere dönüşmesi halinde şehir ekonomisine daha büyük katkı sağlayacak, sadece kazanç değil aynı zamanda yatırım ve istihdama dönüşecektir. Buradan hareketle gelin hep birlikte emekçilerle birlikte balığımızdan salamura konserve yapalım bir 20-30 kişiye daha istihdam kapısı açalım. Hükümetimizin girişimcilik inovasyon ve üretim alanındaki yatırımlarına birlikte talip olalım’’ diye konuştu.

‘’Ordu balığını marka yapabilecek çalışmalara katkı sunulmalı’’

Sektörün yaşadığı sorunların çözümü adına birliktelik ve lobi uyarısıyla samimi tavsiyelerde de bulunarak her zaman balıkçı esnafının yanında olduklarını belirten başkan Tören, balıkçı esnafının kurumsallaşarak Ordu balığını marka yapabilecek çalışmalara katkı sunması gerektiğini vurguladı. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi olarak her türlü iş birliğine hazır olduklarının da altını çizdi.

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?