Kapat

Trabzon esnafına 500 liralık gıda kartı verilecek

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu, ‘’Pandemi nedeniyle 18 ilçede dükkanını kapatan 2 bin 500 küçük esnafın ismi ortaya çıktı. Esnaflarımıza da bir kereye mahsus 500 liralık gıda kartı vereceğiz.’’

 Trabzon esnafına 500 liralık gıda kartı verilecek

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı toplantılarının 4’üncü oturumu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu başkanlığında yapıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak 4 binin üzerinde haneye her ay düzenli bir şekilde 61 kart kart çerçevesinde gıda yardımı yaptıklarını belirten başkan Zorluoğlu, ‘’4 bin muhtaç vatandaşımız 12 ay boyunca her ay marketlerden istediği gibi gıda alışverişi yapabilmektedir. Ramazan ayı münasebetiyle biz buna ilave olarak 7 bin tane daha vatandaşımıza bir kereye mahsus olmak üzere gıda kolisi yerine gıda kartı vermeyi planladık. 18 ilçemizde dağıtılacak 7 bin kartın 5 bin tanesini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bunu yaparken de her ilçenin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından muhtaç kişiler listesi alındı. Muhtaç olanların tamamına bu şekilde yardım yapmış olduk. Tamamı kaymakamlıkların sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarının bünyelerinde var olan muhtaç vatandaşlar listesidir. Başka bir liste oluşturmadık. Meclisimizde görüştüğümüz gündem maddesi ise, doğrudan muhtaç olmayan ama coronavirüs salgını nedeniyle muhtaç duruma düşmüş esnafımıza dönük bir katkıdır. Esnaf odaları birliğimizle beraber çalışıldı. Pandemi nedeniyle 18 ilçede dükkanını kapatan 2 bin 500 küçük esnafın ismi ortaya çıktı. Esnaflarımıza da bir kereye mahsus 500 liralık gıda kartı vereceğiz’’ diye konuştu.

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?