Kapat

Giresun’da zarar gören üyelere yardım

Giresun’da meydana gelen sel felaketinde zarar gören Oda ve Borsa üyelerine 1 milyon 600 bin TL tutarında temsili çek takdim edildi.

 Giresun’da zarar gören üyelere yardım

Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen sel felaketinde zarar gören Oda ve Borsa üyelerine yardım amacıyla Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, Giresun Ticaret Borsası ve Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları tarafından Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü’ye toplam 1 milyon 600 bin TL tutarında temsili çek takdim edildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği‘ne ait 1 milyon 500 bin TL, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na ait 100 bin TL tutarındaki temsili çekin takdimi esnasında Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük ve Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Fatoğlu hazır bulundular.

“VATANDAŞLARIMIZA ÇARE OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Giresun Valisi Enver Ünlü yaptığı açıklamada, “Sel felaketi dolayısıyla yardım faaliyetlerini Valiliğimiz koordinasyonunda belediyelerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız ve sivil toplum örgütleriyle koordineli olarak yürütüyoruz. Elbirliği ile vatandaşlarımızın sıkıntılarına çare olmaya çalışıyoruz. Sel felaketinde zarar gören işletmelerimiz de oldukça fazla. Bu nedenle bu yardımı yapan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ve Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ediyoruz.” dedi.

Zorlukların dayanışma ile aşılabileceğini ifade eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Bu tür felaketlerin üstesinden birlik ve beraberlik içerisinde gelebiliriz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Birliğimizin çatısında faaliyet gösteren Odalar ve Borsalar olarak bizler üzerimize düşen her türlü sorumluluğu devletimizin koordinasyonunda yerine getirmeye çalışıyoruz. Allah ülkemizde bir daha böyle felaketler yaşatmasın.” ifadelerine yer verdi.

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?