Kapat

Ordu su sporlarında ev sahipliği yapacak konuma gelecek

Ordu-Giresun Havalimanı’nın yanında inşa edilen Durgun Su Sporları Merkezi, Ordu’yu su sporlarında uluslararası yarışlara ev sahipliği yapacak konuma getirmeyi hedefliyor.

 Ordu su sporlarında ev sahipliği yapacak konuma gelecek

Ordu’nun Gülyalı ilçesinde 1.100 metre uzunluğundaki alanda hayata geçirilen projede çalışmalar devam ediyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, birçok daire başkanlığının ortak çalışma yürüttüğü projeyi hizmete sunarak Ordu’yu su sporlarında uluslararası yarışlara ev sahipliği yapacak konuma getirmeyi hedefliyor.

Ordu-Giresun Havalimanı’nın yanında inşa edilen Durgun Su Sporları Merkezi, konumuyla da su sporları için Ordu’ya gelenlere büyük avantaj sağlayacak. Hava yolu ile Ordu’ya gelen sporcu, antrenör, hakem ve sporseverler hiç zaman kaybetmeden dakikalar içerisinde tesise ulaşabilecek.  Proje kapsamında toplamda 400 kişilik tribün, 1 adet protokol locası, 1 adet foto finish kameralı yarış bitiş gözlem kulesi, 6 adet portatif yüzer iskele, 100 araçlık izleyici otopark alanı, 20 araçlık sporcu römork otopark alanı, 300 metre kayıkhane, 400 metre satış ve tanıtım alanı, 1.142 metre araç ve bisiklet yolu, dere çıkışı üstüne bir geçiş köprüsü ile hakem ve sporcular için konaklama alanı oluşturulacak.

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?