Kapat

Web tapu üzerinden 29 bin konut satıldı

Özelmacıklı, ‘’Mart ayında tüm gayrimenkul türlerinde 182 bin 689 satış gerçekleşti. Bu sürede web tapu üzerinden 29 bin 748 konut satışı gerçekleşti.’’

 Web tapu üzerinden 29 bin konut satıldı

Covit19 sonrasında gayrimenkul satışlarına göre Mart ayında 182 bin 689 gayrimenkul satışı gerçekleşti. Covit19 etkisi Mart ayında gayrimenkul sektörünü teğet geçti diyebiliriz diyen Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, ‘’Mart ayında tüm gayrimenkul türlerinde 182 bin 689 satış gerçekleşti. Bu sürede web tapu üzerinden 29 bin 748 konut satışı gerçekleşti. İlk üç ayda yapılan toplam satış sayısı ise 586 bin 282 oldu” dedi.

‘’V şeklinde bir grafik bekliyoruz’’

Kuluçka döneminin sonra erdiğini dile getiren Özelmacıklı, ‘’Şimdi U şeklinde olmasa da V şeklinde bir grafik bekliyoruz. Gayrimenkul satış ve kiralamalarında hızlı bir düşüş söz konusu olacak, lakin piyasaların Haziran ayı itibarı ile toparlanacağını düşünüyorum. Birçok Altın Emlak işletmemizde yabancılara satış süreçlerine ilişkin işlemler virüs nedeni ile yapılamadı. Gerek seyahat engelleri, gerekse sokağa çıkma yasakları gibi birçok nedenle, çok sayıda satış iptal edildi. Yabancılara satış bu süreçte çok daha fazla etkilenecek” ifadelerini kullandı.

 

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?