Kapat

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bütçeden üniversitelerimiz için ayırdığımız payı 36 milyar liraya yükselttik

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ek binasıyla Çayeli Eğitim Fakültesi ek binası açılış programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bütçeden üniversitelerimiz için ayırdığımız payı 36 milyar liraya yükselttik." dedi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bütçeden üniversitelerimiz için ayırdığımız payı 36 milyar liraya yükselttik

Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ek binasıyla Çayeli Eğitim Fakültesi ek binası açılış programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Milli Uzay Programı ile ilgili konuşan Erdoğan, “Türkiye'nin uzay yarışında hedefler ortaya koyması kalbinde azıcık ülke sevgisi olan herkesi heyecanlandırmıştır.” ifadelerine yer verdi.

“Dünyada kendi ülkesinin felaketini dileyecek ve her felaketten haz duyacak kadar insanına yabancılaşmış başka kesim var mıdır, bilmiyorum.” diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Bir kesim var ki ülkelerinde yaşanan her olumlu gelişme onların üzerine kabus gibi çöküyor. Yarın öbür gün uzaya kendi aracımızı, bilim insanımızı gönderdiğimizde 'dünyaya mı sığmadınız' diyeceklerini şimdiden duyar gibiyim.”

Milli Uzay Programı ile ilgili eleştirilere ilişkin de konuşan Erdoğan, “Bu kör husumetin, yürütülen işlere takoz olma noktasına getirilmesine izin vermeyiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “"Bütçeden üniversitelerimiz için ayırdığımız payı 2,5 milyar liradan aldık, bu yıl itibarıyla 36 milyar liraya yükselttik." şeklinde konuştu.

 

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?