Kapat

Fahrettin Ulusoy ‘’Anadolu’nun En etkin 50 İş İnsanı’ arasında

Ekonomist dergisinin 8 yıldır gerçekleştirdiği ve Anadolu’nun önde gelen iş insanlarını sıraladığı “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasının 2020 sonuçlarına göre Ulusoy Un’u kuran ve şu an şirketin onursal başkanlığını üstlenen Fahrettin Ulusoy 44’üncü sırada yer aldı.

 Fahrettin Ulusoy ‘’Anadolu’nun En etkin 50 İş İnsanı’ arasında

Ekonomist dergisinin 8 yıldır gerçekleştirdiği ve Anadolu’nun önde gelen iş insanlarını sıraladığı “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasının 2020 sonuçları belli oldu. Geçen sene de listede yerini alan Ulusoy, aynı zamanda Samsun’dan listeye giren tek iş insanı unvanını elinde bulunduruyor. Ekonomiye yön veren, istihdam yaratan, vergi rekortmeni olan isimlerin sıralandığı listede, 1969 yılında Ulusoy Un’u kuran ve şu an şirketin onursal başkanlığını üstlenen Fahrettin Ulusoy 44’üncü sırada yer aldı.

‘’Hedef 10 tarım firmasından biri olmak’’

“Bir gün un fabrikası sahibi olmalıyım hayali” şirketin bugün 3 milyar 52 milyon TL ciroya ulaşmasının temellerini attı diyen Fahrettin Ulusoy’un, ‘’1995 yılında ihracata başladık ve bugüne kadar 5 kıtada 84 ülkeye un ihracat ettik. Çorlu ve Samsun’daki günlük 900 ton/gün üretim kapasiteli fabrikalarına ek olarak Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesinde 2019 Aralık’ta hayata geçirdiğimiz 600 ton/gün kapasiteli 3. fabrikamız ve lisanslı depo yatırımlarımızla üretime devam ediyoruz. Ulusoy Un ailesi olarak 2069 yılında dünyanın ilk 10 tarım firmasından biri olmayı hedefliyoruz. Bu yolculukta bizimle birlikte yürüyen, her geçen gün başarılarımızın arasına bir yenisini daha eklememize katkı sağlayan dinamik ekibimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

Ulusoy Un, geçtiğimiz günlerde dünyanın saygın ekonomi yayınlarından Fortune500 (2019) listesinde 113. sırada, İSO500 (2019) listesinde ise Türkiye’nin en büyük 380. firması olarak yer almıştı.

 

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?