Kapat

İstihdamda yeni hedef ‘16 bin kişi’

Samsun’da dünyanın birçok ülkesine otomotiv yedek parça ihracatı yapan SAMPA A.Ş. 10 yıl içerisinde istihdam sayısını 16 bin kişiye çıkarmayı hedefliyor.

 İstihdamda yeni hedef ‘16 bin kişi’

Samsun’da dünyanın birçok ülkesine otomotiv yedek parça ihracatı yapan ve 2500 çalışanıyla en çok istihdam sağlayan firmalar arasında birinci sırada yer alan SAMPA A.Ş. 10 yıl içerisinde istihdam sayısını 16 bin kişiye çıkarmayı hedefliyor. Turquality üyesi olan SAMPA A.Ş. yatırımlarıyla hızla büyüyerek ihracat cirosunu 2019 yılında bir önceki yıla göre yüzde 16 artırarak, 2018 yılı TİM raporundaki genel endüstri sıralamasındaki yerini 195’inci sıradan 169’uncu sıraya taşıdı.

‘’140 ülkeye ihracat yapıyoruz’’

10 yıllık planlama yaptıklarını ve dünyada Samsun’un ve ülkenin adını duyurmaya devam edeceklerini dile getiren SAMPA Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Altuncu, ‘’Bugün 15 ülkede depo ve satış organizasyonu yapıyoruz. 140 farklı ülkeye ihracat yapıyoruz ve TİM 2018 raporunda kendi sektörümüzde 47’nci sıraya girerek ağır vasıta yedek parça endüstrisinin en hızlı büyüyen markalarından biri olarak devam ediyoruz’’ diye konuştu.

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?