Kapat

Samsun TSO, MERSİS uygulamasına geçti

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Murzioğlu, ‘’ Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve TOBB işbirliği olan MERSİS’te üretilen belgelerin elektronik ortamda talep edilmesi amacıyla başlattığımız altyapı çalışmalarını tamamlayarak, hizmete aldık.’’

 Samsun TSO, MERSİS uygulamasına geçti

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliği olan Merkezi Sicil Kayıt Sistemi’nde (MERSİS)  üretilen belgelerin elektronik ortamda talep edilmesi amacıyla başlattıkları altyapı çalışmalarını tamamlayarak, uygulamaya başladıklarını söyledi.  

Oda hizmet kalitesini en üst seviyede tutmak adına yürüttükleri çalışmaların planlı ve programlı şekilde devam ettiğini belirten Murzioğlu, ‘’Hızla gelişen ve dönüşen dünyada iş dünyasının kendisini geliştirmeye devam etmesi çok önemli. Buna paralel olarak, akreditasyon sistemi sayesinde oda ve borsaların kendilerini dönüştürüp geliştirmeleri de çok önemli. A Kalite Hizmet Belgesi’ne sahip odamız, üyelerine en iyi ve en pratik hizmeti vermek için çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve TOBB işbirliği olan Merkezi Sicil Kayıt Sistemi’nde (MERSİS)  üretilen belgelerin elektronik ortamda talep edilmesi amacıyla başlattığımız altyapı çalışmalarını tamamlayarak, hizmete aldık. Bu programa geçen ilk odalardan biri olmanın da haklı gururunu yaşıyoruz. Üyelerimiz artık MERSİS üzerinden, odamız Ticaret Sicili Müdürlüğü’nde yapılan Ticaret Sicili Tasdiknamesi, Merkez Nakli Belgesi, Şube Açılış Belgesi, İflas ve Konkordato Belgesi gibi hizmetleri e-imzalı olarak alabilecekler. Belge talepleri, iş günlerinde ve çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilecektir’’ diye konuştu.

 

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?