Kapat

‘’Dünyada ilk olan sertifikasyon programını başlattık’’

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, ‘’Covid-19 süreci otelleri kapatmadık, hava ve kara trafikleri durdurulduğu için tesisler kendileri kapatmak zorunda kaldı. Güvenli algının tamamen sağlanması gerekiyor. Bunun için de dünyada ilk olan detaylı bir sertifikasyon programı başlattık’’

 ‘’Dünyada ilk olan sertifikasyon programını başlattık’’

Coronavirüs salgınının turizme etkileri ve beklentilere ilişkin açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ‘’Covid-19 salgınından dünya gibi Türkiye'nin de olumsuz etkiledi. Türkiye her krizden dersler çıkarıyor. Birçok ülkede düzelmeler yaşanıyor. Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlar. Haziran ortalarından sonra da dış turizmin belli ülkelerde başlayacağını düşünüyoruz. Covid-19 süreci otelleri kapatmadık, hava ve kara trafikleri durdurulduğu için tesisler kendileri kapatmak zorunda kaldı. Genelgeler ve kriterler konusunda gerekli adımları attık. Güvenli algının tamamen sağlanması gerekiyor. Bunun için de detaylı bir sertifikasyon programı başlattık. Dünyada ilk oldu, AB de benzer bir çalışma yapma kararı aldı’’ dedi.

‘’Mayıs sonu iç hat uçuşları açılır diye inanıyorum’’

 İç hat uçuşları, benim öngörüm, toplum disiplininde gevşeme olmazsa, veriler de aşağıya doğru gitmeye devam ederse mayıs sonu açılır diye inanıyorum. Yurt dışı uçuşları haziran içinde birçok noktada başlar diye aynı şekilde düşünüyorum. Asya trafiği sanki açılabilir gibi gözüküyor. Çin, Güney Kore gibi birçok ülkede düzelmeler hızlı şekilde var. Onlar sanki öncelikli açılacakmış gibi. Avrupa ülkelerinde çok ciddi düzelmeler var’’ şeklinde konuştu.

 

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?