Kapat

“Sorunlar yolda çözülmez”

Ordu SMMMO Başkanı Bahadır Baş mali müşavirlerin e- uygulamalarda yaşanan aksaklıklar nedeniyle strese girdiğini hatta bu stresin bazı meslek mensuplarının canına mâl olduğunu söyledi

 “Sorunlar yolda çözülmez”

Ordu SMMMO Başkanı Baş’tan çözüm çağrısı

Son yıllarda mali müşavirler gereksiz bildirim ve beyanla iş yüklerinin artırıldığı konusunda dertliler. Hatta kendi alanlarına girmiyor olarak nitelendirdikleri bazı işlerinde onların üzerine yıkıldığı düşünüyorlar. Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Bahadır Baş yaptığımız canlı yayında mali müşavirlerin e- uygulamalarda yaşanan aksaklıklar nedeniyle strese girdiğini hatta bu stresin bazılarının canına mâl olduğunu söyledi. Baş, “GİB tarafından yürütülen teknik çalışmalara rağmen sistem çalışmıyor.  Alışkanlık haline geldi. Devlet kurumlarında göç yolda düzelir mantığı hakim. Uygulamaya başlıyor TÜRMOB’dan, Odalardan ve Meslek Odalarından görüş alınmıyor. Uygulamaya başlayalım sorunları yolda çözeriz diye düşünüyorlar. Bilinmeli ki sorunlar yolda çözülmüyor” dedi.

Hizmetler etkin bir şekilde sunulamıyor

Geri kazanım beyannamesinin mali müşavirlarin alanına girmediğini de belirten Baş bu sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğini çünkü böyle bir ortamda mali müşavirlik meslek mensuplarının sundukları hizmetlerden etkin bir şekilde yararlanılmadığını söyledi.

Yayınımızın tamamını buradan izleyebilirsiniz

 

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?