Kapat

Sağlık olsun Türkiye'm 2021 umudun yılı olacak

Bütün Yazıları Okumak İçin Tıklayın
 Sağlık olsun Türkiye'm 2021 umudun yılı olacak

2020 yılı çok zor yıl oldu. Artık ümidimiz bulunan aşıların 2021 yılında yaygın kullanımı ile işin sağlık kısmının halledilmesine kaldı. O nedenle yeni yıl umudun ve yılı olacak.

Murat GÜRSOY

2020 yılı çok zor yıl oldu. Artık ümidimiz bulunan aşıların 2021 yılında yaygın kullanımı ile işin sağlık kısmının halledilmesine kaldı. O nedenle yeni yıl umudun ve yılı olacak. 2020 yılı toplumun tüm kesimlerini çok ama çok yordu. Sıradan vatandaş olsun, öğrenciler olsun, esnaf olsun veya sanayici olsun. Pandemin bittiği gün tek gündem maddemiz ekonomi olacaktır. Ülkemizin üretim ekonomisine geçme önceliğini her zaman söyleyegeldik. Dolara bağımlı bir ülke konumundan kurtulmak için her alanda üretmeye ve ileri teknolojiye geçmek zorundayız. Bu nedenle illerin dinamikleri söylemlerden çok eylemleriyle iş insanlarının yanında olduklarını göstermek zorundadır. Karadeniz Ekonomi Gazetesi olarak iş dünyasıyla yaptığımız görüşmelerde yapısal reformların acilen hayata geçirilmesi ve iş dünyasının yapılandırma taleplerinin yerine getirilerek yatırım iklimin sağlanması hep ön plana çıkıyor.

Ekonomistlerin ortak görüşü pandemi bitinceye kadar ekonomi yönetimlerini zor bir dönem beklediği yönünde. 2020 yılında yaşadıklarımız nedeniyle artık nelerle karşılaşabileceğimizi öğrendik. Artık biliyoruz ki, sosyal mesafe ve kapanmalar başladığında büyüme duruyor. Buna karşın pandeminin yayılmaya başladığı ilk günlerde birçok ülkede hızla devreye giren destek programları ne yazık ki şimdi devreye giremeyecek. Çünkü hükümetler ellerindeki imkânları ve esneklikleri çok büyük ölçüde yılın ilk üç çeyreğinde kullandılar. Mesela Türkiye, bu dönemde mali gevşemeye gitti ve çeşitli destek programları açıkladı.

Tüm bunlar gösteriyor ki; ekonomi yönetimlerini 2021’den başlayarak zor bir dönem bekliyor. Bu süreçten tek çıkış yolumuz birlik ve beraberliğimizi koruyarak güç birliği yapmaktan geçiyor. Sonuç olarak “sağlık olsun Türkiyem.” Birlik ve beraberlikle her şeyi aşarız. 2021 yılı daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamımızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep bizimle olsun. Yeni yılın ülkemize tüm sevdiklerimize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca sevgi ve huzur getirmesini dilerim. Mutlu Yıllar…

Haftanın Sözü

Bir şirketin kalbi ve ruhu, yaratıcılık ve yeniliktir.

Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?